www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
18.10.2010 11:55:19 Cieľom ČH Hornets Košice postup do osemfinále Pohára LEN
<< staršia<< všetky >>novšia >>
KOŠICE 18. októbra (SITA) - Mužstvo ČH Hornets Košice čakajú od piatka 22. októbra tri náročné súboje v II. fáze kvalifikácie vodnopólového Pohára LEN 2010/2011 v talianskom Neapole. Žreb zaradil košických "sršňov" do N-skupiny spolu s domácim klubom CN Posillipo Neapol, srbským tímom VK Žak Kikinda a holandským celkom Schuurman BRC.
Po vypadnutí ČH z Euroligy urobil tréner Róbert Kaid v kádri niekoľko zmien, v Neapole sa predstaví v tíme niekoľko nových tvárí. "Keďže s turnajom v Rijeke sme neboli veľmi spokojní a Euroliga bola pre nás prioritou, Pohár LEN využijeme na akési testovanie hráčov. Do Talianska s nami odcestuje napríklad talentovaný brankár Lukáš Kozmér zo Slávie UK Bratislava či je omnoho skúsenejší klubový spoluhráč Andrej Janíček. Doplní nás aj dvojica hráčov Topoľčian Gábor Pecz a Igor Cagalinec," prezradil pre agentúru SITA tréner R. Kaid.
Na margo ambícií mužstva v Neapole kouč víťaza posledných troch ligových ročníkov dodal: "Sme v prijateľnej skupine. Domáci Neapol má svoju silu a mal by vyhrať. My by sme chceli bojovať o druhé postupové miesto s holandským a srbským tímom." Neapol v Eurolige triumfoval v sezóne 2004/2005, najprestížnejšiu klubovú súťaž vyhral dohromady štyrikrát.
Róbert Kaid sa do Neapola veľmi teší. "Je to veľmi zaujímavé, že sa postupne vraciam na miesta, kde som v minulosti hrával. V Neapole poznám veľa ľudí," poznamenal, reagujúc na skutočnosť, že aj pred necelými dvoma týždňami bol s ČH Hornets na turnaji Euroligy v Rijeke, kde rovnako ako v Neapole kedysi pôsobil ako hráč.
ČH Hornets Košice nastúpi v piatok o 18.30 h proti CK Žak Kikinda, v sobotu ju o 20.00 h čaká súboj s domácim Posillipom a v nedeľu predpoludním o 10.30 h si "sršni" zmerajú sily s holandským Schuurmanom. Do osemfinále postúpia dva najúspešnejšie kolektívy, pre mužstvá na treťom a štvrtom mieste sa púť pohárovou Európou v sezóne 2010/2011 skončí.
Košičania majú za sebou v tomto súťažnom ročníku už dva náročné turnaje v Eurolige, keď najskôr v domácom prostredí absolvovali súboje prvej fázy s nemeckým klubom Spandau Berlín, tureckým celkom Galatasaray Istanbul a španielskym tímom CN Terrassa. Po postupe sa potom v úvode októbra predstavili na turnaji druhej fázy EL v chorvátskej Rijeke, kde postupne nestačili na domáce mužstvo Primorje Erste Banka Rijeka, grécky Panionios Atény a čiernohorský klub VK Primorac Kotor.

Zloženie skupín II. fázy kvalifikácie vodnopólového Pohára LEN v sezóne 2010/2011:
E-skupina (Kotor/Č. Hora): Yüzme Istanbul (Tur.), VK Akademja Cattaro Kotor (Č. Hora), Panionios GSS Atény (Gréc.), Ligamus Tbilisi (Gruz.)
F-skupina (Oradea/Rum.): CSM DiGi Oradea (Rum. Dinamo SHVSN Moskva (Rus.), Brixia Leonessa Brescia (Tal.), PAOK Solún (Gréc.)
G-skupina (Nice/Fr.): ASC Duisburg (Nem.), Ferencváros Budapešť (Maď.), Vouliagmeni NC (Gréc.), Olympic Nice (Fr.)
H-skupina (Berlín/Nem.): Montpellier WPC (Fr.), RN Florentia (Tal.), Spandau 04 Berlín (Nem.), Iljičevec Mariupoľ (Ukr.)
I-skupina (Marseille/Fr.): CN Terrassa (Šp.), Honvéd Budapešť (Maď.), CN Marseille (Fr.), SSV Esslingen (Nem.)
L-skupina (Koper/Slovin.): Šturm 2002 Čechov (Rus.), Rokava Koper (Slovin.), RN Savona (Tal.), NC Patras (Gréc.)
M-skupina (Istanbul/Tur.): Galatasaray Istanbul (Tur.), FNC Douai (Fr.), Sintez Kazaň (Rus.), VK VAL Prčanj (Č. Hora)
N-skupina (Neapol/Tal.): Schuurman BRC (Hol.), ČH Hornets Košice, CN Posillipo Neapol (Tal.), VK Žak Kikinda (Srb.)

Program N-skupiny II. kvalifikačnej fázy vodnopólového Pohára LEN mužov - Neapol (Tal.):
piatok 22. októbra 2010
ČH Hornets Košice - VK Žak Kikinda (Srb.) /18.30/
CN Posillipo Neapol (Tal.) - Schuurman BRC (Hol.) /20.00/

sobota 23. októbra 2010
VK Žak Kikinda (Srb.) - Schuurman BRC (Hol.) /18.30/
CN Posillipo Neapol (Tal.) - ČH Hornets Košice /20.00/

nedeľa 24. októbra 2010
Schuurman BRC (Hol.) - ČH Hornets Košice /10.30/
CN Posillipo Neapol (Tal.) - VK Žak Kikinda (Srb.) /12.00/

Káder ČH Hornets Košice na II. fázu kvalifikácie vodnopólového Pohára LEN mužov v talianskom Neapole (22. - 24. októbra 2010):
Brankári: Michail Jazerskij, Lukáš Kozmér.
Hráči v poli: Juraj Zaťovič, Jozef Hrošík, Martin Mravík, Michal Kusko, Miroslav Grutka, Martin Kolárik, Martin Faměra, Márton Chilkó, Gábor Pecz, Igor Cagalinec, Andrej Janíček.


fr;bg
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.