www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
16.10.2010 12:39:43 ČH Hornets do Neapola bez viacerých opôr
<< staršia<< všetky >>novšia >>
KOŠICE 16. októbra (SITA) - Vedenie slovenského vodnopólového majstra ČH Hornets Košice sa rozhodlo urobiť pred budúcotýždňovým turnajom II. fázy kvalifikácie Pohára LEN 2010/2011 v Neapole radikálny rez v hráčskom kádri. Predstavitelia "sršňov" vyjadrili veľkú nespokojnosť s účinkovaním mužstva na euroligovom turnaji v Rijeke a najmä s devätnástimi inkasovanými gólmi v súboji s domácim tímom. Na základe rozhodnutia vedenia klubu do Talianska preto nepocestuje kvinteto Karol Bačo, Peter Nižný, Michal Gogola, Andrej Zareva a Alexander Nagy.
"Účinkovanie v Rijeke bolo pre nás obrovským sklamaním. Je neakceptovateľné dostať devätnásť gólov, je to hazard s našou značkou, ktorú sme si už v Európe vybudovali. Pristúpili sme preto k určitým sankciám a k vyššie uvedenému rozhodnutiu," cituje sobotňajšie vydanie denníka Korzár slová prezidenta ČH Hornets Miloslava Pinčáka.
Kapitán mužstva Bačo, najlepší vodnopólista SR za rok 2009 Nižný i Gogola sú tiež oporami slovenskej reprezentácie a v tejto sezóne mali patriť aj medzi základné piliere Košičanov. Ich vyradenie z kádra na neapolský turnaj je preto dosť prekvapujúce. "Táto partia hráčov vybudovala nášmu klubu v minulých rokoch silné meno a rešpekt v Európe. Pravdepodobne však dosiahli svoj vrchol a sú vo veku, keď sa už ukázalo nemožné dostať z nich v Eurolige viac. Sami priznali, že od prehry reprezentácie s Tureckom, ktorá stála Slovensko postup na ME, sú v psychickom kŕči. Nevedia sa dostať do pohody, čo bolo vidieť nielen v Rijeke, ale už na prvom turnaji v Košiciach. Rozhodli sme sa ich preto psychicky uvoľniť a nevyvíjať na nich ďalší tlak z postupu na turnaji v Neapole. Namiesto toho si môžu oddýchnuť a sústrediť sa na dôležité zápasy reprezentácie v kvalifikácii ME s Ukrajinou a Rumunskom," dodal Pinčák.


aa
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.