www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
13.10.2010 12:17:44 Mužská extraliga osemčlenná, favoritom opäť ČH Hornets
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BRATISLAVA 13. októbra (SITA) - Už vo štvrtok sa predohrávkou 1. kola medzi domácimi Novákmi a Akademikom Košice začne nový súťažný ročník mužskej vodnopólovej EMM extraligy. Oproti predchádzajúcim sezónam prichádza k rozšíreniu súťaže o dve mužstvá, najvyššia slovenská súťaž tak bude mať osem účastníkov. K šestici tímov, ktoré v extralige pôsobili aj v predchádzajúcom ročníku, pribudli nováčikovia KPŠ Nereus Žilina a KVP Komárno. Okrem toho prichádza aj k zmene hracieho systému play-off. Po štrnástich kolách základnej časti sa účastníci extraligy rozdelia na hornú (1. - 4. miesto) a dolnú polovicu (5. - 8. miesto). V oboch spomenutých skupinách sa uskutoční semifinále, finále aj zápasy o 3. a 7. miesto. Zaujímavosťou je, že každá séria sa bude hrať do 7 získaných bodov, pričom do tejto série sa už na jej začiatku započítajú výsledky vzájomných duelov v základnej časti. Majster SR pre sezónu 2010/2011 bude známy najneskôr 4. júna 2011.
Favoritom na zisk majstrovského titulu je rovnako ako pred rokom tím ČH Hornets Košice. "Sršni" sú ligovými suverénmi posledných rokov, keď po desaťročnej dominancii Novák sa stali majstrami SR v uplynulých troch sezónach. "Samozrejme, že si pred novou ligovou sezónou nemôžeme klásť nízke ciele, chceme obhájiť titul. Bude to však o dosť náročnejšie ako v predchádzajúcich rokoch, pretože viacerí súperi získali do svojich kádrov dobrých hráčov," povedal pre agentúru SITA tréner ČH Hornets Košice Róbert Kaid a pokračoval: "Veľmi ťažko sa budú body získavať v Topoľčanoch, kde angažovali aj novú trénerku." Nemalé ambície má na základe kádra aj ďalší košický tím KPŠ Akademik Košice-Staré Mesto, ktorý v minulej sezóne skončil na druhom mieste a v tejto sezóne sa v Slovenskom pohári prebojoval až do finále. Na medaily si okrem Topoľčian "brúsia zuby" po angažovaní skúseného Andreja Janíčka a dvojice Chorvátov Marina Biliča a Filipa Deliča aj v mužstve Slávia UK Bratislava.
Po štvrtkovej predohrávke skompletizujú prvé kolo v sobotu 16. októbra, keď v súboji nováčikov Žilina privíta Komárno, ŠKP Košice si zmeria sily so Sláviou UK a majster ČH Hornets Košice sa predstaví v Topoľčanoch.

Program 1. kola mužskej vodnopólovej EMM extraligy 2010/2011:
štvrtok 14. októbra: KVP NCHZ Nováky - KPŠ Akademik Košice-Staré Mesto (17.00)
sobota 16. októbra: KPŠ Nereus Žilina - KVP Komárno (18.35), ŠKP Košice - Slávia UK Bratislava (18.15), Tozan Sport Club Topoľčany - ČH Hornets Košice (19.30)


fr;mj
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.