www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
11.10.2010 13:20:53 ČH Hornets Košice v Pohári LEN do Neapola
<< staršia<< všetky >>novšia >>
Doplnené o ďalšie informácie a hlas trénera ČH Hornets Košice Róberta Kaida.

LUXEMBURG 11. októbra (SITA) - Vodní pólisti ČH Hornets Košice sa v II. fáze kvalifikácie Pohára LEN 2010/2011 predstavia na turnaji v talianskom Neapole. Rozhodol o tom pondelkový žreb v Luxembursku. "Sršni" si v N-skupine zmerajú sily s domácim tímom CN Posillipo Neapol, holandským Schuurman BRC a srbským VK Žak Kikinda. Turnaj sa uskutoční v termíne od 22. do 24. októbra 2010.
Košičania pod vedením trénera Róberta Kaida štartovali počas predchádzajúceho víkendu na turnaji II. fázy kvalifikácie Euroligy mužov 2010/2011. V chorvátskej Rijeke nezískali ani bod a z posledného štvrtého miesta sa kvalifikovali do Pohára LEN. Paradoxom je, že po dvoch týždňoch košický kormidelník zavíta do ďalšieho mesta, v ktorom v minulosti ako hráč pôsobil.
"Je to veľmi zaujímavé, že sa postupne vraciam na miesta, kde som v minulosti hrával. V Neapole poznám veľa ľudí. Posillipo má veľmi silný káder, aj keď tento tím už mierne ustúpil z pozícií, ktoré mal v minulosti. Hru aj súpisku ďalších dvoch družstiev ešte nepoznám. Skôr ako mená súperov ma však v súčasnosti zaujíma to, že sa herne trápime. Hľadáme cestu, ako sa z tejto krízy dostať čo najskôr a dať tím dokopy," prezradil pre agentúru SITA Róbert Kaid a pokračoval: "Začalo sa to piatkovým zápasom proti Rijeke, ktorý sme vysoko prehrali. Neuspieť proti takému silnému súperovi nie je hanba, je ňou takáto vysoká prehra. Nebol som spokojný ani s výsledkom a ani s predvedenou hrou. V sobotu proti gréckemu tímu to už bolo lepšie, po neúspešnej I. štvrtine sme dokázali vyrovnať na 8:8, ale napokon sme duel nedotiahli do víťazného konca. V nedeľu sme s Kotorom prehrali 3:9, čo je dosť zlý výsledok. Dali sme iba tri góly, to je málo. Doplatili sme na slabú koncovku, pretože šancí skórovať sme mali dosť."
Už počas nasledujúceho víkendu čaká ČH Hornets Košice duel 1. kola vodnopólovej extraligy, "sršni" sa predstavia v Topoľčanoch. Bude to pre nich generálka na neapolský turnaj.

Pohára LEN 2010/2011 - žreb II. fázy kvalifikácie - 22. až 24. októbra 2010:
E-skupina (Kotor/Č. Hora): Yüzme Istanbul (Tur.), VK Akademja Cattaro Kotor (Č. Hora), Panionios GSS Atény (Gréc.), Ligamus Tbilisi (Gruz.)
F-skupina (Oradea/Rum.): CSM DiGi Oradea (Rum. Dinamo SHVSN Moskva (Rus.), Brixia Leonessa Brescia (Tal.), PAOK Solún (Gréc.)
G-skupina (Nice/Fr.): ASC Duisburg (Nem.), Ferencváros Budapešť (Maď.), Vouliagmeni NC (Gréc.), Olympic Nice (Fr.)
H-skupina (Berlín/Nem.): Montpellier WPC (Fr.), RN Florentia (Tal.), Spandau 04 Berlín (Nem.), Iljičevec Mariupoľ (Ukr.)
I-skupina (Marseille/Fr.): CN Terrassa (Šp.), Honvéd Budapešť (Maď.), CN Marseille (Fr.), SSV Esslingen (Nem.)
L-skupina (Koper/Slovin.): Šturm 2002 Čechov (Rus.), Rokava Koper (Slovin.), RN Savona (Tal.), NC Patras (Gréc.)
M-skupina (Istanbul/Tur.): Galatasaray Istanbul (Tur.), FNC Douai (Fr.), Sintez Kazaň (Rus.), VK VAL Prčanj (Č. Hora)
N-skupina (Neapol/Tal.): Schuurman BRC (Hol.), ČH Hornets Košice, CN Posillipo Neapol (Tal.), VK Žak Kikinda (Srb.)


fr;ds
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.