www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
19.08.2010 12:08:48 VODNÉ PÓLO:Od piatka v Košiciach medzinárodný turnaj o Dunajský pohár
<< staršia<< všetky >>novšia >>
KOŠICE 19. augusta (SITA) - Slovenská mužská vodnopólová reprezentácia absolvuje od piatka 20. augusta 2010 prvú previerku v novej sezóne - medzinárodný turnaj o Dunajský pohár v domácom prostredí. Podujatie sa uskutoční v košickej mestskej krytej plavárni a okrem slovenského výberu sa na ňom zúčastnia reprezentácie Grécka, Rumunska a Veľkej Británie.
Národný tím sa v Košiciach pripravuje už od utorka, tréner Roman Poláčik má k dispozícii dvojicu brankárov a pätnásť hráčov v poli. Pre zranenie chýbajú vo výbere Martin Kolárik a Michal Gogola. Navyše sa na turnaji nepredstaví ani Michal Hruška, ktorý s novým francúzskym klubom začal prípravu na novú sezónu. Lukáš Seman a Martin Palaščák sa takisto ospravedlnili trénerovi Poláčikovi a naberajú hernú prax v rámci nižšej chorvátskej súťaže. "Doplnili sme do nominácie mladého gólmana Lukáša Kozméra, ktorý sa vo vynikajúcom svetle predstavil na nedávno skončených ME hráčov do 17 rokov. V tíme nahradil zraneného Michala Gogolu," prezradil pre agentúru SITA reprezentačný kormidelník Roman Poláčik.
"Dunajský pohár je vítanou previerkou pred blížiacimi sa zápasmi kvalifikácie o postup na ME 2012. Na toto podujatie sme okrem stabilných členov pozvali aj niekoľko nádejí a navyše už za nás môže hrať aj Martin Faměra, ktorý získal slovenské občianstvo," pokračoval tréner R. Poláčik a dodal: "Na turnaj sme sa pripravovali s výberom Grécka, ktorý sa na prelome augusta a septembra predstaví na kontinentálnom šampionáte v chorvátskom Záhrebe. Okrem toho plánujem aj počas turnaja absolvovať s mladíkmi rozhovory o ich budúcnosti v národnom mužstve. Už na turnaji chceme nasadiť do hry aj mladších, aby postupne získavali medzinárodné skúsenosti."

Aktualizovaná nominácia slovenskej vodnopólovej reprezentácie na medzinárodný turnaj o Dunajský pohár v Košiciach (20. - 22. augusta 2010):
Brankári: Tomáš Krempaský, Lukáš Kozmér.
Hráči v poli: Karol Bačo, Peter Nižný, Miroslav Grutka, Juraj Zaťovič, Jozef Hrošík, Michal Kratochvíl, Martin Mravík, Martin Faměra, Igor Cagalinec, Lukáš Ďurík, Boris Belluš, Marek Molnár, Sebastián Nagy, Andrej Kašper, Andrej Janíček.
Realizačný tím: Roman Poláčik (tréner), Peter Veszelits (asistent trénera), Štefan Šmihuľa (vedúci mužstva).

Program medzinárodného vodnopólového turnaja mužských reprezentácií o Dunajský pohár v Košiciach:
piatok 20. augusta: Grécko - Rumunsko (17.30 h), SLOVENSKO - Veľká Británia (19.00)
sobota 21. augusta: Grécko - Veľká Británia (17.30), SLOVENSKO - Rumunsko (19.00)
nedeľa 22. augusta: Rumunsko - Veľká Británia (9.30), SLOVENSKO - Grécko (11.00).


fr;aa
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.