www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
18.08.2010 13:32:26 Aj Slovenky v kvalifikácii ME 2012
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BRATISLAVA 18. augusta (SITA) - Slovenské reprezentantky vo vodnom póle absolvujú kvalifikačný cyklus o postup na majstrovstvá Európy 2012. Ako pre agentúru SITA potvrdil kouč národného tímu Marián Žucha, zástupcovia Slovenského zväzu vodného póla (SZVP) prihlásili družstvo SR na kvalifikáciu, ktorá sa prvý raz uskutoční so zmeneným formátom. O miestenky na šampionát sa nebude bojovať turnajovým spôsobom, ale v skupinách systémom doma - vonku.
"To, že sa na Slovensku môžu predstaviť aj súperky z vyspelých vodnopólových krajín, bude pre dievčatá motiváciou navyše. Hrať sa bude už na jeseň, takže reprezentantky sa už teraz svedomito pripravujú na nasledujúcu sezónu," poznamenal pre agentúru SITA Marián Žucha.
Žreb kvalifikácie sa uskutoční počas ME 2010 v chorvátskom Záhrebe. Slovenky sa naposledy predstavili v roku 2009 na turnaji v B-kategórii majstrovstiev Európy, v anglickom Manchestri obsadili 4. miesto.
Muži už svojich kvalifikačných súperov poznajú. Zverenci Romana Poláčika zabojujú o miestenku na kontinentálny šampionát s Ukrajinou, Izraelom a siedmym mužstvom zo záhrebských ME 2010.


fr;ko
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.