www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
17.08.2010 13:26:59 Slováci od piatka na Dunajskom pohári v Košiciach
<< staršia<< všetky >>novšia >>
KOŠICE 17. augusta (SITA) - Slovenskú vodnopólovú reprezentáciu čaká od piatka 20. augusta 2010 prvá previerka v novej sezóne - medzinárodný turnaj o Dunajský pohár v domácom prostredí. Podujatie sa uskutoční v košickej mestskej krytej plavárni, okrem slovenského výberu sa na ňom zúčastnia reprezentácie Grécka, Rumunska a Veľkej Británie.
Národný tím sa v Košiciach pripravuje už od utorka, tréner Roman Poláčik ma k dispozícii dvojicu brankárov a pätnásť hráčov v poli. Pre zranenie chýba vo výbere Martin Kolárik a navyše aj Michal Hruška, ktorý s novým francúzskym klubom začal prípravu na novú sezónu. Lukáš Seman a Martin Palaščák sa takisto ospravedlnili trénerovi Poláčikovi a naberajú hernú prax v rámci nižšej chorvátskej súťaže. "Kolárika čakajú v utorok vyšetrenia a až potom bude jasnejšie, či sa k nám napokon pripojí. Čo sa týka brankárskeho postu, uvažuje o doplnení nominácie o mladého gólmana Lukáša Kozméra, ktorý sa vo vynikajúcom svetle predstavil na nedávno skončených ME hráčov do 17 rokov," prezradil pre agentúru SITA reprezentačný kormidelník Roman Poláčik.
"Dunajský pohár je vítanou previerkou pred blížiacimi sa zápasmi kvalifikácie o postup na ME 2012. Na toto podujatie sme okrem stabilných členov pozvali aj niekoľko nádejí a navyše už za nás môže hrať aj Martin Faměra, ktorý získal slovenské občianstvo," pokračoval tréner R. Poláčik a dodal: "Na turnaj sa budeme pripravovať s výberom Grécka, ktorý sa na prelome augusta a septembra predstaví na kontinentálnom šampionáte v chorvátskom Záhrebe. Okrem toho plánujem najmä s mladíkmi absolvovať rozhovory o ich budúcnosti v národnom mužstve.

Nominácia slovenskej vodnopólovej reprezentácie na sústredenie a medzinárodný turnaj o Dunajský pohár (17. - 22. augusta 2010):
Brankári: Michal Gogola, Tomáš Krempaský.
Hráči v poli: Karol Bačo, Peter Nižný, Miroslav Grutka, Juraj Zaťovič, Jozef Hrošík, Michal Kratochvíl, Martin Mravík, Martin Faměra, Igor Cagalinec, Lukáš Ďurík, Boris Belluš, Marek Molnár, Sebastián Nagy, Andrej Kašper, Andrej Janíček.


fr;lb
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.