www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
06.08.2010 09:28:45 Faměra občanom SR, môže reprezentovať
<< staršia<< všetky >>novšia >>
KOŠICE 6. augusta (SITA) - Teraz už bývalý český reprezentant vo vodnom póle Martin Faměra získal vo štvrtok slovenské občianstvo a už od augusta bude môcť štartovať vo farbách Slovenska. Agentúre SITA to potvrdil tréner slovenského národného tímu Roman Poláčik.
Faměra ako hráč tímu ČH Hornets Košice sa s reprezentačným mužstvom pripravoval už v prvej polovici roka 2010. Agentúra SITA priniesla v januári správu o snahe Slovenského zväzu vodného póla (SZVP) o udelenie občianstva pre Faměru, ktorý za svoju novú krajinu bude môcť nastúpiť už v druhej polovici augusta na Dunajskom pohári v Košiciach. "Ak bude mať občiansky preukaz, tak s ním samozrejme na túto akciu rátam. Martin je veľmi talentovaný a šikovný hráč. Som rád, že sa nám ho podarilo získať," povedal pre agentúru SITA reprezentačný tréner Roman Poláčik.
Dvadsaťjedenročný (nar. 4. novembra 1988) najlepší český vodný pólista sezóny 2008/2009 naposledy v českom tíme hral v máji 2009. Faměra je od leta 2008 hráčom ČH Hornets Košice, v ktorom sa veľmi rýchlo etabloval a patrí medzi platných hráčov košických "sršňov". S nimi okrem domácej extraligy zbiera skúsenosti aj v európskych pohárových súťažiach.


fr;rt;mj
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.