www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
09.05.2010 21:23:49 Mladé Slovenky prehrali v príprave v Maďarsku
<< staršia<< všetky >>novšia >>
DUNAÚJVÁROS 9. mája (SITA) - Slovenská ženská reprezentácia do 17 rokov vo vodnom póle absolvovala v závere týždňa krátke sústredenie zakončené prípravným duelom proti maďarskému ženskému tímu do 20 rokov DF ELCO Dunajújváros. Slovenky v ňom podľahli 5:14. Podľa očakávania o tri roky staršie súperky nedokázali zdolať, ale postupne sa prispôsobovali tvrdosti, rýchlosti a presnosti hráčok z Maďarska.
Mladé slovenské reprezentantky čaká v závere júla (25. júla až 1. augusta) európsky šampionát v ukrajinskom Dneproderžinsku, pred jeho začiatkom absolvujú Slovenky ešte dva medzinárodné turnaje a jedno sústredenie.
Pre sedemnásťročné reprezentantky pod vedením trénera Igora Vestenického bola nedeľňajšia konfrontácia veľkou vodnopólovou školou. V tomto stretnutí väčšina z nich prvý raz zažila tvrdosť súčasného moderného ženského vodného póla, keďže v zápasoch na Slovensku takéto súboje neabsolvujú. Veľkým pozitívom boli výborné podmienky na prípravu a množstvo herných skúseností, ktoré dievčatá získali v súboji s 20-ročným výberom domácich hráčok.
"Po troch kondično-technických sústredeniach v národnom vodnopólovom centre v Novákoch sme začali ďalšiu fázu prípravy, ktorá je venovaná hernej konfrontácii. Na úvod boli Maďarky, hrajúce veľmi tvrdo v každom osobnom súboji, možno najťažším možným súperom. Chceli sme však, aby hráčky mali skúsenosť aj so súperom, ktorý bude svojou silou porovnateľný s najlepšími družstvami, s ktorými sa stretnú na ME. Veľkým pozitívom je, že dievčatá sa súpera nezľakli a v osobných súbojoch fyzicky väčšinou nezaostávali," uviedol asistent reprezentačného trénera Pavol Mihalkovič.


Výsledok prípravného duelu slovenskej ženskej vodnopólovej reprezentácie do 17 rokov - nedeľa:

DF ELCO Dunajujváros "20" (Maď.) - Slovensko "17" 14:5 (3:2, 5:2, 3:1, 3:0)
Zostava SR "17": Mihalíková, Kovačičová - Šandrikova 1, Marečková, Mihalkovičová, Horváthová 1, Zibolenová, Lintnerová 1, Prišticová, Lengyelová, Kudláčiková, Kátlovská, Koubská 2.


fr;ds
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.