www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
26.04.2010 12:27:26 Seniorská reprezentácia do Istanbulu za postupom na ME
<< staršia<< všetky >>novšia >>
KOŠICE 26. apríla (SITA) - Slovenskú vodnopólovú reprezentáciu mužov čaká v závere tohto týždňa prvý vrchol roka, v tureckom Istanbule absolvuje od 30. apríla do 2. mája kvalifikáciu o postup na majstrovstvá Európy, ktoré sa uskutočnia od 29. augusta do 11. septembra v chorvátskom Záhrebe. Slováci si v Turecku v kvalifikačnej A-skupine zmerajú postupne sily s domácim výberom, Španielmi a Maltou. Rovnako ako v ďalších dvoch kvalifikačných skupinách si postup na kontinentálny šampionát vybojujú dva najúspešnejšie kolektívy.
Pod vedením trénera Romana Poláčika slovenská reprezentácia absolvovala niekoľko blokov spoločnej prípravy. Od kondičnej v Novákoch, cez takticko-hernú v rumunskej Oradei, až po medzinárodný turnaj v Aténach, na ktorom slovenský tím dokázal zdolať Rusko aj dve mužstvá Grécka. "S prípravou som spokojný, bola veľmi dobrá. Chlapci najmä na turnaji v Grécku ukázali veľkú morálnu silu, keď do každého duelu vstupovali so zdvihnutou hlavou a napokon dokázali triumfovať v každom z troch zápasov. Pre veľké problémy s leteckou dopravou v Európe sme síce nemohli odohrať prípravný zápas proti Maďarsku, ale nad prírodou nezvíťazíme," povedal pre agentúru SITA tréner Roman Poláčik v pondelok po zraze reprezentácie. Národný tím sa do dejiska kvalifikácie presunie letecky vo štvrtok. "Ak by sa opäť vyskytli problémy s leteckou dopravou, budeme to operatívne riešiť, v okamihu balíme veci a do Turecka odcestujeme autobusom," informoval hlavný kormidelník, s ktorým do Istanbulu odcestujú aj jeho asistent, tímový lekár, vedúci výpravy a prezident Slovenského zväzu vodného póla (SZVP).
Hlavným cieľom slovenskej reprezentácie na kvalifikačnom turnaji v Turecku je vybojovať si postup na európsky šampionát. "Ak by sme nemali takýto cieľ, tak by sme sa na toto podujatie nemuseli toľko pripravovať. Mohli sme sa stretnúť iba týždeň pred odchodom. V Turecku chceme uspieť v každom z troch zápasov. Vicemajstri sveta Španieli sú síce favoritom, ale aj nad nimi sa chceme pokúsiť vyhrať. Turci budú v domácom prostredí veľmi nepríjemní, navyše tam možno budú aj určité tlaky na ich postup. My sa však musíme vyrovnať so všetkými okolnosťami," povedal tréner Poláčik. V nominácii na kvalifikáciu figuruje deväť hráčov z domácej najvyššej súťaže, z toho až šesť z majstrovského ČH Hornets Košice. Dvoch reprezentantov dodal ďalší košický tím KPŠ Akademik Košice-Staré Mesto, brankár Michal Hruška je hráčom Slávie UK Bratislava. V tíme je aj kvarteto legionárov - Jozef Hrošík pôsobiaci v gréckom Patrase, Michal Kratochvíl zo saudskoarabského klubu Al Ahly, Martin Mravík z francúzskeho Nice a Lukáš Seman z chorvátskeho Jugu Dubrovník.

Nominácia Slovenska na kvalifikačný turnaj o postup na ME 2010:
Brankári: Michal Gogola (KPŠ Akademik Košice-Staré Mesto), Michal Hruška (Slávia UK Bratislava)
Hráči v poli: Karol Bačo, Peter Nižný, Martin Kolárik, Miroslav Grutka, Alexander Nagy, Martin Palaščák (všetci ČH Hornets Košice), Juraj Zaťovič (KPŠ Akademik Košice-Staré Mesto), Jozef Hrošík (NC Patras/Grécko), Michal Kratochvíl (Al Ahli/Saudská Arábia), Martin Mravík (Nice/Fr.), Lukáš Seman (Jug Dubrovník/Chorv.)

Zloženie skupín kvalifikácie o postup na vodnopólové ME 2010:
A-skupina: Slovensko, Turecko, Španielsko, Malta
B-skupina: Slovinsko, Francúzsko, Grécko, Macedónsko
C-skupina: Rumunsko, Holandsko, Veľká Británia, Rusko

Program kvalifikácie o postup na ME 2010 (časy sú v SELČ):
piatok 30. apríla:
A-skupina (Istanbul/Tur.): Malta - Španielsko (17.00), Turecko - Slovensko (19.00)
B-skupina (Volos/Grécko): Slovinsko - Francúzsko (17.00), Grécko - Macedónsko (19.00)
C-skupina (Oradea/Rum.): Rumunsko - Veľká Británia (15.30), Holandsko - Rusko (17.15)

sobota 1. mája:
A-skupina (Istanbul/Tur.): Turecko - Malta (16.30), Španielsko - Slovensko (18.00)
B-skupina (Volos/Grécko): Francúzsko - Macedónsko (17.00), Grécko - Slovinsko (19.00)
C-skupina (Oradea/Rum.): Rumunsko - Holandsko (15.30), Veľká Británia - Rusko (17.15)

nedeľa 2. mája:
A-skupina (Istanbul/Tur.): Slovensko - Malta (9.00), Turecko - Španielsko (11.00)
B-skupina (Volos/Grécko): Macedónsko - Slovinsko (17.00), Grécko - Francúzsko (19.00)
C-skupina (Oradea/Rum.): Rumunsko - Rusko (9.30), Holandsko - Veľká Británia (11.15)


fr;mj
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.