www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
22.03.2010 16:11:21 V Novákoch opäť spoločná príprava mužskej reprezentácie
<< staršia<< všetky >>novšia >>
NOVÁKY 22. marca (SITA) - Slovenská mužská vodnopólová reprezentácia od 22. do 25. marca absolvuje ďalšiu časť spoločnej prípravy pred blížiacou sa kvalifikáciou o postup na majstrovstvá Európy 2010. V Novákoch má tréner Roman Poláčik k dispozícii štrnástku hráčov, ktorú dopĺňa Čech v službách ČH Hornets Košice Martin Faměra. "Tréningový proces sa s blížiacim termínom kvalifikácie zameriava na súperov, ktorí nás v Turecku čakajú," prezradil pre agentúru SITA hlavný tréner národného tímu Roman Poláčik. Kvalifikácia o postup na ME 2010 do chorvátskeho Záhrebu (29. augusta - 11. septembra 2010) sa uskutoční od 30. apríla do 2. mája v tureckom Istanbule, súpermi Slovákov budú domáci hráči, vicemajstri sveta zo Španielska a outsider z Malty.
K reprezentácii sa s blížiacim termínom kvalifikácie budú pripájať hráči pôsobiaci v zahraničí. "Posledný by mal prísť Lukáš Seman, ktorý pôsobí v chorvátskom Jugu Dubrovník. V tomto klube pravidelne hráva a získava cenné skúsenosti či už v Jadranskej lige alebo v Eurolige. Nemám strach, že sa k nám pridá nepripravený," ozrejmil tréner Poláčik a pokračoval: "Chcel som na sústredenie do Novák pozvať aj mladíkov Mareka Molnára a Sebastiána Nagya, obaja sa však ospravedlnili zo zdravotných dôvodov a doliečujú si zranenie."

Nominácia slovenskej mužskej vodnopólovej reprezentácie na sústredenie v Novákoch (22. - 25. marca):
Brankári: Michal Gogola (KPŠ Akademik Košice-Staré Mesto), Michal Hruška (Slávia UK Bratislava), Tomáš Krempaský (ŠKP Košice)
Hráči v poli: Martin Palaščák, Karol Bačo, Miroslav Grutka, Martin Kolárik, Peter Nižný, Alexander Nagy (všetci ČH Hornets Košice), Boris Belluš, Juraj Zaťovič (obaja KPŠ Akademik Košice-Staré Mesto), Milan Cipov (Tozan Sport Club Topoľčany), Andrej Kašper (ŠKP Košice), Peter Nedbal (Slávia UK Bratislava), Martin Faměra (Česko/ČH Hornets Košice).


fr;mj
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.