www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
16.01.2010 20:27:06 Mokrá lopta 2009 pre Nižného a Z. Adamčákovú - súhrn
<< staršia<< všetky >>novšia >>
Doplnené o hlasy laureátov a víťaza SMS hlasovania.

KOŠICE 16. januára (SITA) - V košickom Dome umenia v sobotu večer slávnostne vyhlásili výsledky ankety "Mokrá lopta 2009". Najlepšími vodnými pólistami Slovenska za rok 2009 sa podľa hlasovania odborníkov stali medzi mužmi Peter Nižný (ČH Hornets Košice) a v kategórii žien Zuzana Adamčáková (ŠKP Košice/PVK Vrútky). Skúsený slovenský reprezentant Peter Nižný so ziskom 8 hlasov z trónu zosadil víťaza predchádzajúcich dvoch ročníkov, klubového spoluhráča Karola Bača, ktorý získal iba jediný hlas. Druhý skončil víťaz mužskej Euroligy 2008/09 s čiernohorským tímom VK Primorac Kotor Juraj Zaťovič.
"Je to pre mňa nečakaný úspech. Domnievam sa však, že to mal vyhrať niekto iný ako ja, pretože som mal počas minulého roka aj herné výpadky. Aj keď to nebolo úplne ideálne, mal som pomerne úspešný rok. Som zaskočený z nečakaného úspechu. Verím, že s klubom dosiahnem v aktuálnej sezóne ďalšie úspechy,“ povedal Peter Nižný.
Medzi ženami prvenstvo neobhájila Lucia Valocká. Druhé miesto však rovnako ako pred rokom získala hráčka PVK Vrútky Michaela Migrová. "Podarilo sa mi získať pre mňa premiérový, a musím priznať, aj trochu nečakaný úspech. Určite sa pod to podpísali výkony počas celého roka. Je to zároveň záväzok do budúcnosti, veď skončiť na výslní ženského vodné póla už niečo znamená,“ prezradila víťazná Z. Adamčáková.
Ocenenie pre najlepšieho hráča pôsobiaceho v najvyššej domácej súťaži si odniesol rovnako ako pred rokom Peter Nižný. Za objav roka vyhlásili Mareka Molnára. "Je to môj prvý anketový úspech a je to samozrejme impulz do ďalšej sezóny. Prajem si, aby rok 2010 bol ešte lepší ako ten predchádzajúci,“ povedal M. Molnár.
Najlepšia slovenská vodnopólová sedmička za rok 2009 je veľmi podobná s tou spred roka. K minuloročnej šestici Michal Gogola, Peter Nižný, Karol Bačo, Juraj Zaťovič, Lukáš Seman, Jozef Hrošík sa pridal Miroslav Grutka z ČH Hornets Košice, ktorý vystriedal Michala Kratochvíla. Víťazom SMS hlasovania sa stal Lukáš Seman z chorvátskeho Jugu Dubrovník.

Výsledky ankety Mokrá lopta 2009:

Najlepší vodný pólista SR: 1. Peter Nižný (ČH Hornets Košice) 8 hlasov, 2. Juraj Zaťovič (KPŠ Akademik Košice-Staré Mesto) 4, 3. Andrej Janíček (CD Waterpolo Navarra/Šp.) a Karol Bačo (ČH Hornets Košice) po 1.

Najlepšia vodná pólistka SR: 1. Zuzana Adamčáková (ŠKP Košice/PVK Vrútky) 5 hlasov, 2. Michaela Migrová (PVK Vrútky) 3, 3. Alexandra Adamčáková (ŠKP Košice/Slávia UK Bratislava) 1.

Objav - mládežník: 1. Marek Molnár (ŠKP Košice) 10 hlasov, 2. Lukáš Ďurík (NCHZ Nováky), Lukáš Kozmér (Slávia UK Bratislava) a Vladimír Plvan (Slávia UK Bratislava) po 1.

Najlepší hráč slovenskej ligy: 1. Peter Nižný 7 hlasov, 2. Karol Bačo (obaja ČH Hornets Košice) 4, 3. Juraj Zaťovič (KPŠ Akademik Košice-Staré Mesto) 2.

Najlepšia sedmička: Michal Gogola (KPŠ Akademik Košice-Staré Mesto) - Peter Nižný (ČH Hornets Košice), Karol Bačo (ČH Hornets Košice), Juraj Zaťovič (KPŠ Akademik Košice-Staré Mesto), Lukáš Seman (Jug Dubrovník/Chorv.), Jozef Hrošík (NC Patras/Gréc.), Miroslav Grutka (ČH Hornets Košice).


fr;tx;bg
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.