www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
05.11.2009 15:45:47 V sobotu štart vodnopólovej EMM extraligy mužov
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BRATISLAVA 5. novembra (SITA) - Už v sobotu 7. novembra sa duelom Slávia UK Bratislava - ŠKP Košice začne nový súťažný ročník vodnopólovej EMM extraligy mužov. Ďalšie dve stretnutia úvodného kola po dohode súperov odložili pre povinnosti ČH Hornets Košice v pohárovej Európe. Oproti minulej sezóne nastala v súťaži jediná zmena - hracím dňom bude sobota a nebudú sa hrať dvoj či trojzápasy ako v minulosti.
Rovnako ako v predchádzajúcej sezóne aj v súťažnom ročníku 2009/2010 bude mať slovenská mužská extraliga polovicu účastníkov z Košíc. Majstrovský titul obhajuje ČH Hornets Košice. "Naším cieľom je opäť zvíťaziť, považujeme to za samozrejmosť. Sme veľmi radi, že v súťaži budeme mať silného protivníka v podobe Akademiku Košice," povedal viceprezident "sršňov" Miloslav Pinčák.
"Máme mladý káder, vekový priemer družstva je devätnásť rokov. Veríme však, že ak zostane pokope minimálne dva roky, bude vedieť zabojovať aj o lepšie umiestnenie. Tento rok chcem skončiť do 4. miesta," uviedol prezident ŠKP Košice Viliam Illes. Rovnaký cieľ majú aj v tíme ich sobotňajšieho súpera. "Cieľom je skončiť v základnej časti v prvej štvorke a dostať sa do play-off. V minulosti sme mali horší úvod sezóny a neskôr nám to celkom išlo. Tentoraz by sme radi podávali dobré výkony od začiatku až do konca," uviedol prezident Slávie UK Jozef Mišík.

Program 1. kola vodnopólovej EMM extraligy mužov:

sobota 7. novembra o 18.30 h (plaváreň Pasienky)
Slávia UK Bratislava - ŠKP Košice

streda 11. novembra
TOZAN Sport Club Topoľčany - KPŠ Akademik Košice - Staré mesto

sobota 21. novembra (hrá sa v Novákoch)
ČH Hornets Košice - KVP NCHZ Nováky


fr;kj;bg
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.