www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
12.08.2009 11:40:38 Prvé kvalifikačné kolo Euroligy 2009/2010 v Košiciach
<< staršia<< všetky >>novšia >>
KOŠICE 12. augusta (SITA) - Vodní pólisti ČH Hornets Košice už poznajú mená súperov v 1. kvalifikačnom kole novej sezóny Euroligy. V hlavnom meste Srbska Belehrade im žreb priradil turecký klub Galatasaray Istanbul, portugalské mužstvo De Portinado, srbský VK Niš a grécky Vouliagmeni NC. Výhodou Košičanov v súboji s poprednými európskymi tímami bude domáce prostredie, keďže turnaj kvalifikačnej D-skupiny sa uskutoční v Košiciach. "So žrebom sme relatívne spokojní. Čaká na nás síce tretí tím srbskej ligy a svoju silu majú určite aj Gréci či Turci, no našou ambíciou je samozrejme postup do ďalšej časti európskych súťaží," prezradil pre agentúru SITA tréner Košičanov Róbert Kaid a pokračoval: "V najbližších dňoch nás čaká zbieranie informácií o súperoch, najmä o Srboch a Grékoch. Keďže reprezentácia v stredu odcestovala na turnaj do Istanbulu, poprosil som kormidelníka Romana Poláčika, aby sa pokúsil získať nejaké údaje o zostave Galatasarayu."
Do ďalšej fázy Euroligy postúpia dve najvyššie umiestnené mužstvá z každej kvalifikačnej skupiny, celky na tretích a štvrtých miestach sa kvalifikujú do Pohára LEN. "Samozrejme by sme chceli obsadiť jednu z dvoch najvyšších priečok, aby sme zostali v Eurolige," naznačil cieľ tréner Kaid. Ten má počas celého leta k dispozícii viacero hráčov na skúšku, najnovšie sa s Košičanmi pripravuje dvojica japonských reprezentantov. "Absolvovali s nami už päť tréningov a javia sa ako veľmi dobrí plavci. Vzrastom síce nevynikajú, ale dáme im čas na to, aby ukázali, čo v nich je. Ak nás presvedčia, zostanú v ČH Hornets, ak nie, dáme im šancu presadiť sa v Akademiku," poznamenal Kaid, ktorý plánuje uzatvoriť súpisku na túto súťaž na konci augusta po turnaji v Topoľčanoch.

Zloženie skupín európskych pohárových súťaží klubov pre sezónu 2009/2010:

Euroliga - 1. kvalifikačné kolo (9. - 11. októbra 2009)
A-skupina (Šibenik/Chorv.): VK Šibenik (Chorv.), Sintez Kazaň (Rus.) Olympic Nice (Fr.), LSTW Lodž (Poľ.)
B-skupina (Marseille/Fr.): Honvéd Budapešť (Maď.), CN Marseille (Fr.), ASC Duisburg (Nem.), WC Tirol Innsbruck (Rak.)
C-skupina (Berlín/Nem.): Brixia Leonessa Nuoto (Tal.), Spandau Berlín (Nem.), CSM Frigoconstruct Oradea (Rum.), Rokawa Koper (Slovin.), PVK Rabotnički Skopje (Mac.)
D-skupina (Košice/SR): VK Niš (Srb.), Vouliagmeni NC (Grécko), ČH Hornets Košice (SR), De Portinado (Portug.), Galatasaray Istanbul (Tur.)

Pohár LEN mužov - 1. kvalifikačné kolo (23. - 25. októbra):
A-skupina (Montpeller/Fr.): FTC Budapešť (Maď.), RN Savona (Tal.), Akademija Cattaro (Č. Hora), Dinamo Bukurešť (Rum.), Montpellier WPC (Fr.), Fremm Odense (Dán.)
B-skupina (Mataro/Šp.): Panathinaikos Atény (Grécko), CN Mataro (Šp.), RN Sori (Tal.), Schuurman BRC (Hol.), Iljičevec Mariupol (Ukr.), P. Zvulum (Izr.), VCSK VMF Moskva (Rus.)
V-skupina (Split/Chorv.): Szeged Beton (Maď.), Dinamo Moskva (Rus.), Jadran Split (Chorv.), PVK VAL Prcanj (Č. Hora), De Paredes (Portug.), City of Manchester (V. Brit.)
D-skupina (Amersfoort/Hol.): NE Patras (Grécko), CN Sabadell (Šp.), Primorje Rijeka (Chorv.), Az&Pc Amersfoort (Hol.), Dauphin FC Sete (Fr.), Belfast Wolfhounds (Ír.)

Pohár LEN žien - kvalifikačné kolo (4. - 5. decembra):
A-skupina (Záhreb/Chorv.): CN Mediterrani Barcelona (Šp.), Tas 2000 (Srb.), Londýn Penguin (V. Brit.), HAVK Mladosť Záhreb (Chorv.)
B-skupina (Siracusa/Tal.): Widex Donk Gouda (Hol.), CC Ortigia Siracusa (Tal.), City of Sheffield (V. Brit.), Union St Bruno Bordeaux (Fr.)
C-skupina (Porto/Portug.): ZVL Leiden (Hol.), GS Plebiscito Padova (Tal.), SV Wuppertal Neuenhof (Nem.), Clube FLuvial Portuense (Portug.), VK Bura (Chorv.)
D-skupina (Mataro/Šp.): CN Mataro (Šp.), KKPVR Vracar (Srb.), Hohenlimburger SV (Nem.), University of Lille (Fr.)

Pohár majsteriek - predkolo (18. - 20. decembra)
žreb sa uskutoční až 7. decembra


fr;mj
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.