www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
10.08.2009 15:20:21 Reprezentanti už v Topoľčanoch, od štvrtka v Istanbule
<< staršia<< všetky >>novšia >>
TOPOĽČANY 10. augusta (SITA) - Slovenskú mužskú vodnopólovú reprezentáciu pod vedením nového trénera Romana Poláčika čaká už vo štvrtok prvý zápas v sezóne 2009/2010. Slováci sa totiž zúčastnia na kvalitne obsadenom turnaji v tureckom Istanbule. Okrem domáceho výberu sa slovenský tím na turnaji stretne aj s reprezentáciami Holandska, Francúzska, Slovinska a Srbska. Ešte pred odletom do Turecka absolvujú Slováci krátke sústredenie v Topoľčanoch. "Do Turecka sa presúvame v stredu," informoval tréner Poláčik. V nominácii figuruje okrem brankárov Michala Gogolu a Michala Hrušku ďalších desať známych vodnopólových mien. Po kratšej prestávke sa v slovenskom reprezentačnom tíme predstaví aj center Alexander Nagy (chýbal na ME 2008 v Malage, pozn. SITA), ktorý sa po štrnástich rokoch "legionárčenia" vrátil do rodných Košíc a bude hrávať vo farbách majstrovského tímu ČH Hornets. Hlavný kormidelník Roman Poláčik do tímu zaradil mladíka Marka Molnára z ŠKP Košice. "Do hry pripadal aj Sebastián Nagy. Ten však nebol v poslednom čase zdravotne v poriadku a v druhej polovici augusta cestuje s výberom do 18 rokov na MS do Chorvátska. Nechcel som ho preto zaťažovať, dostal čas na doliečenie," povedal pre agentúru SITA tréner Poláčik.
Po návrate z Turecka absolvujú Slováci opäť krátke sústredenie, tentoraz v Trebišove a odtiaľ sa presunú do slovinského Kranju na ďalší turnaj, kde slovenský tím preveria okrem domáceho mužstva aj Turci a Francúzi. Rovnaké obsadenie bude mať aj Dunajský pohár, ktorý sa koncom augusta (28. - 30. augusta 2009) uskutoční v Trebišove. "Všetci hráči nášho tímu sú zatiaľ iba v hrubej príprave, preto neočakávam, že predvedieme herne a rýchlostne vynikajúce výkony. Samozrejme, že napriek tomu chceme zabojovať o dobré výsledky. Prvotne však chcem pomaly vštepovať chlapcom myšlienky, ktoré by mali tvoriť základ našej hernej filozofie," prezradil Poláčik.

Nominácia slovenskej vodnopólovej reprezentácie na sústredenie v Topoľčanoch (10. - 12. augusta) a medzinárodný turnaj v Turecku (13. - 16. augusta):
Brankári: Michal Gogola (NCHZ Nováky), Michal Hruška (Slávia UK Bratislava)
Hráči v poli: Lukáš Seman (Jug Dubrovník/Chorv.), Juraj Zaťovič (VK Primorac Kotor/Č. Hora), Andrej Janíček (CW Sevilla Emasesa/Šp.), Michal Kratochvíl, Jozef Hrošík (obaja NC Patras/Grécko), Alexander Nagy, Martin Palaščák, Martin Kolárik, Peter Nižný, Miroslav Grutka (všetci ČH Hornets Košice), Marek Molnár (ŠKP Košice)


fr;mj
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.