www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
23.06.2009 13:34:46 Poláčik chce pri reprezentácii stavať na výchove mládeže
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BRATISLAVA 23. júna (SITA) - Slovenská mužská reprezentácia vo vodnom póle sa po dlhých mesiacoch dočkala trénera. V sobotu sa ním stal bývalý dlhoročný československý a slovenský reprezentant Roman Poláčik. Ten ešte v sezóne 2008/09 aj vo veku 46 rokov absolvoval v klube Ovomont Akademik Košice ako hráč kompletnú extraligovú sezónu a zároveň pôsobil aj v pozícii manažéra mužstva ČH Hornets Košice pre styk so zahraničím. Medzi hlavné ciele nového kormidelníka patrí konsolidácia tímu a zmena jeho smerovania nahor. "Samozrejme, že si nestaviam žiadne prehnané ciele, veď nemožno chcieť hneď atakovať pozície tímov európskej či svetovej špičky," prezradil pre agentúru SITA Roman Poláčik. So Slovenským zväzom vodného póla (SZVP) by mal podpísať zmluvu až do OH 2012 v Londýne. Na margo viac ako trojročného kontraktu poznamenal: "Rád by som svoju pozornosť upriamil na prácu s mládežou. Aj to je znamenie toho, že by som chcel vytvoriť podmienky pre koncepčnú prácu a nie rýchle a krátkodobé výsledky. Určite chceme čo najskôr Slovensko nielen dostať na majstrovstvá Európy či sveta, ale tiež umiestňovať sa na iných ako posledných priečkach. Prirodzene, nesmieme zabúdať ani na olympiádu. Zlepšovať sa chceme dlhodobo, nie iba smerom k určitému podujatiu."
Poláčik sa v najbližšom období chystá absolvovať diskusiu s hráčmi, ktorí výkonnostne majú šancu účinkovať v reprezentácii, prípadne v nej už v blízkej či ďalekej minulosti pôsobili. "Pred nikým nezatváram dvere. V rozhovoroch chcem jednotlivým hráčom predostrieť svoje názory a plány. Kto s nimi bude súhlasiť a bude ich chcieť rešpektovať a dodržiavať, bude môcť hrať. Určite sa nájdu aj takí, čo budú proti. Ani s nimi sa však nechcem rozísť v negatívnom duchu," povedal novopečený tréner Roman Poláčik.
Za svojho asistenta si po vzájomných konzultáciách vybral Petra Tkáča z Novák, odborníka na prácu s mládežou. "Aj tento krok potvrdzuje, že máme v pláne do seniorského tímu zapracovať talentovaných mládežníkov, ktorých on veľmi dobre pozná," doplnil dlhoročný legionár, ktorý pôsobil v Taliansku, Chorvátsko, Grécku či Maďarsku. Prvou reprezentačnou akciou nového kormidelníka slovenského seniorského výberu bude augustový výcvikový tábor, na ktorý nadviažu turnaje v tureckom Istanbule, slovinskom Kranji a Dunajský pohár v Trebišove. "Prioritou však bude samozrejme budúcoročná kvalifikácia o postup na majstrovstvá Európy do chorvátskeho Záhrebu," podotkol 46-ročný kouč, ktorý síce nemá potrebnú trénerskú kvalifikáciu, ale skúsenosti s trénerským chlebíčkom mu nechýbajú.
Ako hráč aj tréner účinkoval v Iráne, kde vyhral všetky domáce súťaže, na ktorých participoval. "Takisto som počas svojej dlhej kariéry pôsobil v solídnych kluboch, ktoré mali pod palcom vynikajúci tréneri. Nechcem, aby to vyznelo ako vychvaľovanie sa alebo niečo podobné, ale aj od nich som načerpal množstvo zaujímavých poznatkov. V modernej športovej histórii je veľa prípadov, keď skúsený hráč po ukončení kariéry prakticky hneď dostal šancu trénovať nie len na nižšej úrovni, ale aj v špičkových kluboch či pri reprezentáciách," dodal Poláčik. Ten takmer rok po odchode chorvátskeho odborníka Anteho Nakiča z postu kormidelníka národného tímu zaujal jeho miesto.
V závere uplynulého týždňa sa Poláčik zúčastnil aj na finálovom turnaji Svetovej ligy mužov v čiernohorskej Podgorici, kde sledoval špičkové mužstvá priamo v akcii. "Každé takéto podujatie mi určite doplní obzor. Videl som všetky trendy v modernom vodnom póle. Zároveň som sa ubezpečil, že všetky moje vedomosti a myšlienky majú správny smer," prezradil účastník OH 1992 v Barcelone ešte pod hlavičkou Československa.


fr;mj
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.