www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
21.06.2009 14:04:28 Novým trénerom reprezentácie SR Roman Poláčik
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BRATISLAVA 21. júna (SITA) - Slovenská mužská reprezentácia vo vodnom póle sa po dlhých mesiacoch dočkala trénera, stal sa ním doterajší manažér ČH Hornets Košice pre styk so zahraničím Roman Poláčik. Štyridsaťpäťročného Poláčika takmer rok po odchode chorvátskeho odborníka Anteho Nakiča z postu kormidelníka národného tímu do tejto funkcie zvolil na návrh prezidenta výkonný výbor Slovenského zväzu vodného póla (SZVP).
"Pán Poláčik bol jediným kandidátom na uvoľnený post. Navrhol ho prezident Kula a výkonný výbor SZVP nenašiel iného adepta," prezradil pre agentúru SITA generálny sekretár SZVP Róbert Bohuš a doplnil: "Hlasovanie síce nebolo jednomyseľné, ale proti nebol nikto. Pri národnom tíme by mal Roman Poláčik pôsobiť až do OH 2012 v Londýne. Jeho prvou akciou bude v prvej polovici augusta výcvikový tábor reprezentácie."
Poláčik bol až donedávna aktívnym hráčom, počas dlhej kariéry pôsobil okrem československej a slovenskej najvyššej súťaže aj v Maďarsku, Taliansku, Chorvátsku, Grécku a letné súťaže absolvoval aj na Malte či v Iráne. Odchovanec piešťanského vodného póla patril medzi opory reprezentácie Československa a Slovenska, čiapočku národného mužstva si na hlavu nasadil vo viac ako tristo dueloch. Zahral si na majstrovstvách Európy aj sveta či v roku 1992 na OH v španielskej Barcelone.


fr;aa
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.