www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
25.05.2009 17:33:05 Juraj Zaťovič s európskym primátom - spresnené
<< staršia<< všetky >>novšia >>
Spresnené znenie.

KOTOR 25. mája (SITA) - Slovenské vodné pólo sa dočkalo historického úspechu, aj keď len nepriamo. Víťazom Final Four 2009 vodnopólovej Euroligy mužov sa totiž stal čiernohorský tím VK Primorac Kotor, v ktorom v tejto sezóne hrával aj Juraj Zaťovič. Ďalší slovenský reprezentant Jozef Hrošík dvakrát na túto cennú trofej siahal v sezónach 2006/07 a 2007/08, no s chorvátskym Jugom Dubrovník sa mu to napokon nepodarilo.
Odchovanec NCHZ Nováky J. Zaťovič si ešte ani dva dni po zisku najcennejšej klubovej trofeje na starom kontinente naplno neuvedomuje úspech, ktorý sa mu v jeho terajšom pôsobisku podarilo dosiahnuť. "Je to niečo neuveriteľné. Cítim sa, akoby som sníval. Samozrejme, že je to zatiaľ najväčší úspech v mojej doterajšej kariére," povedal v rozhovore pre agentúru SITA dvadsaťšesťročný J. Zaťovič.
Súboj o prvenstvo na európskej klubovej scéne medzi neskorším víťazom z Čiernej Hory a talianskym tímom ASD Pro Recco priniesol neuveriteľnú drámu. Zverenci trénera Ranka Peroviča viedli po III. štvrtine 5:3, Taliani však dokázali vyrovnať a vynútili si predĺženie. O konečnom triumfe mužstva z pobrežia Jadranu 8:7 rozhodol jediný gól v druhej časti predĺženia. "Celý zápas a aj predĺženie boli veľmi náročné. Nielen na fyzickú pripravenosť, ale aj na psychiku. Bol to nervák. Záverečný klaksón rozhodol o tom, že sa nám podarilo získať titul. Odvtedy sa nedá myslieť na nič iné ako na skutočnosť, že sme najlepší európsky tím," zhodnotil v pondelok slovenský reprezentant, ktorý do maličkého mesta Kotor prišiel iba pred sezónou 2008/09. "Finálovým zápasom sme skončili celú sezónu. Samozrejme, bol to ideálny záver. Teraz si už balím veci a odchádzam domov. Zmluvu som mal iba na tento súťažný ročník a stále neviem, kde budem napokon pokračovať. Mojou prioritou je zotrvanie v tomto klube, ale dostal som aj iné ponuky od zahraničných klubov," doplnil Juraj Zaťovič.


fr;rt
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.