www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
25.05.2009 16:45:37 Juraj Zaťovič s európskym primátom
<< staršia<< všetky >>novšia >>
KOTOR 25. mája (SITA) - Slovenské vodné pólo sa po troch rokoch opäť dočkalo historického úspechu, aj keď len nepriamo. Víťazom Final Four 2009 vodnopólovej Euroligy mužov sa totiž stal čiernohorský tím VK Primorac Kotor, v ktorom v tejto sezóne hrával aj slovenský reprezentant Juraj Zaťovič. Naposledy sa to v roku 2006 podarilo Jozefovi Hrošíkovi v chorvátskom Jugu Dubrovník.
Odchovanec NCHZ Nováky J. Zaťovič si ešte ani dva dni po zisku najcennejšej klubovej trofeje na starom kontinente naplno neuvedomuje úspech, ktorý sa mu v jeho terajšom pôsobisku podarilo dosiahnuť. "Je to niečo neuveriteľné. Cítim sa, akoby som sníval. Samozrejme, že je to zatiaľ najväčší úspech v mojej doterajšej kariére," povedal v rozhovore pre agentúru SITA dvadsaťšesťročný J. Zaťovič.
Súboj o prvenstvo na európskej klubovej scéne medzi neskorším víťazom z Čiernej Hory a talianskym tímom ASD Pro Recco priniesol neuveriteľnú drámu. Zverenci trénera Ranka Peroviča viedli po III. štvrtine 5:3, Taliani však dokázali vyrovnať a vynútili si predĺženie. O konečnom triumfe mužstva z pobrežia Jadranu 8:7 rozhodol jediný gól v druhej časti predĺženia. "Celý zápas a aj predĺženie boli veľmi náročné. Nielen na fyzickú pripravenosť, ale aj na psychiku. Bol to nervák. Záverečný klaksón rozhodol o tom, že sa nám podarilo získať titul. Odvtedy sa nedá myslieť na nič iné ako na skutočnosť, že sme najlepší európsky tím," zhodnotil v pondelok slovenský reprezentant, ktorý do maličkého mesta Kotor prišiel iba pred sezónou 2008/09. "Finálovým zápasom sme skončili celú sezónu. Samozrejme, bol to ideálny záver. Teraz si už balím veci a odchádzam domov. Zmluvu som mal iba na tento súťažný ročník a stále neviem, kde budem napokon pokračovať. Mojou prioritou je zotrvanie v tomto klube, ale dostal som aj iné ponuky od zahraničných klubov," doplnil Juraj Zaťovič.


fr;ru
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.