www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
11.05.2009 14:17:42 ČH Hornets Košice opäť slovenským majstrom
<< staršia<< všetky >>novšia >>
KOŠICE 11. mája (SITA) - Vodným pólistom ČH Hornets Košice sa podarilo obhájiť majstrovský titul, keď v doterajšom priebehu najvyššej slovenskej súťaže ešte neokúsili horkosť prehry. Zverenci trénera Róberta Kaida kráčajú ročníkom 2008/09 EMM extraligy suverénne, z 26 duelov dosiahli rovnaký počet víťazstiev s vysoko aktívnym skóre 352:141. "Sršni" získali majstrovský titul v predstihu, rovnako ako pred rokom už po druhom turnaji nadstavbovej časti. "Pre mňa ako začínajúceho trénera je zisk tohto titulu veľmi cenný. Ukázalo sa, že káder je veľmi dobre zložený. Povedal by som, že na slovenské pomery je v našom tíme vysoká kvalita. Som veľmi rád, že mi priamo z bazéna pomáhali skúsení hráči, ktorí často usmerňovali mladších," povedal pre agentúru SITA tréner Róbert Kaid.
Radosť zo získaného titulu však podľa kormidelníka ČH Hornets nesmie hráčov uspať, v tejto sezóne totiž stojí pred nimi ďalší cieľ. Po menej úspešných vystúpeniach v európskych pohárových súťažiach či medzinárodnej interlige by malo byť podľa Kaida akýmsi zadosťučinením ukončenie domácej ligy bez prehry. "Na hráčoch je počas tréningov badať akési nižšie nasadenie, ale snažíme sa urobiť všetko pre to, aby sa nám podarilo v tejto sezóne v slovenskej súťaži nestratiť ani bod," doplnil Róbert Kaid.
Košičania získali zlato druhýkrát v rade, predtým dlhých šestnásť rokov márne čakali na ligový primát. ČH Hornets získali pre Košice titul s poradovým číslom 31.


fr;aa
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.